Powszechne agencje pracy tymczasowej

job Agencja pracy tymczasowej to forma pośrednictwa między firmą poszukującą pracownika, a osobą chcącą znaleźć pracę dodatkową, bądź w niepełnym wymiarze godzinowym. Warto wiedzieć, iż agencje tego typu są coraz bardziej popularne, a także chętnie korzystają z nich obie strony.

Najczęściej agencje pracy tymczasowej delegują daną osobę trzecią – fizyczną lub prawną – do wykonania danego zlecenia, bądź dzieła. Umowy z reguły mają charakter kontraktu o dzieło, bądź zlecenie, a także zawarty jest w nich czas współpracy obu stron. Nie każdy jednak wie, iż praca tymczasowa jest w chwili obecnej elementem swoistej polityki personalnej, którą prowadzą najczęściej przedsiębiorstwa oraz korporacje. Z reguły agencje pracy tymczasowej są stosowane przez pracodawców w przypadku, gdy potrzebny jest pracownik na zastępstwo, bądź w okresie dużego wzrostu sprzedaży.

Osoby poszukujące natomiast pracy tymczasowej za pomocą agencji mają za cel dorobienie, a także zdobycie dodatkowego doświadczenia, które może przydać się również w późniejszym czasie. Najczęściej są to prace wykonywane w niepełnym wymiarze godzinowym, w związku z czym łatwo można pogodzić dwa etaty, bądź inne obowiązki – również i domowe.