Zalety korzystania z usług agencji pracy tymczasowej

agencja-pracy-tymczasowejPraca tymczasowa z jednej strony budzi kontrowersje, a jej przeciwnicy twierdzą, iż korzystają na niej jedynie pracodawcy, którzy nie chcą zatrudniać pracowników na etat. Z drugiej strony – zwolennicy pracy tymczasowej podkreślają, iż może ona dać wielu ludziom szansę na rozwój i odnalezienie się na trudnym rynku pracy. Nie ulega wątpliwości, iż praca tymczasowa odpowiada na zapotrzebowanie rynku pracy i umożliwia – zarówno pracownikom, jak i pracodawcom – elastyczne formy zatrudnienia.

Jedną z głównych ról w pracy tymczasowej odgrywa agencja zatrudnienia, która niejako pośredniczy pomiędzy pracownikiem tymczasowym a pracodawcą użytkownikiem. Zalety skorzystania z usług agencji pracy tymczasowej dla pracodawców są następujące:

– szybkość i łatwość dostosowywania się do wahań rynku pracy (w przypadku zwiększonego zapotrzebowania na pracowników pracodawca może zatrudnić dodatkowych ludzi do prac sezonowych bądź do wykonania konkretnego zadania),
– możliwość utrzymywania ciągłości pracy w zróżnicowanych warunkach
– mniejsze koszty pracy,
– brak długoterminowych umów,
– szansa sprawdzenia umiejętności pracownika przed ewentualnym zatrudnieniem go na etat,
– odciążenie w sprawach kadrowych,
– możliwość wymiany pracowników.

Dzięki pracownikom tymczasowym pracodawca zaoszczędza czas oraz pieniądze, a zatrudnienie osoby do konkretnej pracy pozwala mu na optymalizację kosztów pracy.

Agencja tymczasowej pracy przynosi też wiele korzyści dla pracownika – przede wszystkim łatwość zatrudnienia, często elastyczne godziny pracy, ciekawą ścieżka kariery, składki i wszelkie należne świadczenia, a czasami także wyższą płacę. Dla osób młodych i bez doświadczenia oraz takich, którzy mają problemy ze znalezieniem zatrudnienia, praca tymczasowa może stanowić ważny etap w karierze.